Dne 29.11.2023 se žáci 3. ročníku a dne 6. 12. 2023 žáci 4. ročníku vydali na exkurzi do IT firmy TietoEVRY v našem krajském městě Ostrava! Navštívili jednu z nejmodernějších budov v ČR – Organica, a měli možnost nahlédnout do IT světa.
Během dne měli jedinečnou příležitost seznámit se s reálným pracovním prostředím v rámci IT oblasti a získat cenné informace o různých pozicích, které TietoEVRY nabízí. Přednáška od HR manažera nejenom zásobila základními informacemi o firmě, ale také žákům otevřela dveře do světa zajímavých pracovních pozic. Žákům se velice líbila spolupráce na dané prezentaci pomoci mobilních zařízení, kdy mohli přispívat svými poznámkami a hlasováním v různých částech. Na závěr všechny čekal zábavný kvíz o různé ceny z dané společnosti.
OSOBNÍ NÁZORY ŽÁKŮ
L
ukáš Otruba 3. ročník:
Po vchodu do budovy jsem byl mile překvapen. Velmi krásné a moderní prostředí. Přednáška se mi velice líbila a překvapila mě její interaktivita s námi posluchači. Firma na mě vyvolává pocit, že bych v této společnosti chtěl po svém studiu pracovat a vyzkoušet si práci na projektech.
Jakub Mazánek 3. ročník:
Velice se mi líbila daná společnost. Pan průvodce byl sympatický a přátelský. Hned ze startu se exkurze změnila v únikovou hru, kdy se měl najít 4 místný kód pomocí internetu a vide, které hrálo v pozadí. Výherci následně získali odměny od společnosti. Následně nás čekala velmi zajímává interaktivní prezentace. Jedinou nevýhodu vidím, že se mohli představit přímo zástupci daných pozic, které firma nabízí a popovídat více podrobností. Následně se mi líbila prohlídka dané moderní budovy s dechberoucím výhledem na zasněžené Dolní oblast Vítkovice.
Klára Budinská 4. ročník:
Exkurze do Tietoevry byla zajímavá a ukázala mi možnosti práce, které mi obor IT nabízí. Vše bylo doprovázeno interaktivní prezentací s fakty o Tietoevry, stážích a volných pozicích v Tietoevry. Návštěva firmy se mi líbila a zaujaly mě stáže, které provozují pro studenty na rozšíření znalostí.
Jakub Motloch 4. ročník:
Tato exkurze mě velice zaujala. Dozvěděl jsem se plno věcí ohledně této firmy. Zjistil jsem, jak taková IT firma funguje, kdo v ní pracuje a další zajímavé věci. Přednáška od lead typescript developera Miroslava Zemana byla hodně zábavná a aktivní, jsem rád, že jsem se dozvěděl nové věci, které mi pomůžou do budoucna v IT oblasti.
Oba ročníky prožili pěkný den plný nových poznatků a inspirace!
Děkujeme TietoEVRY za vřelé přivítání a nezapomenutelný pohled do světa IT.