V rámci programu Erasmus+, Projekty mobility osob – podporující mobilitu žáků a pracovníků v oblasti odborného vzdělávání a přípravy, zrealizovala naše škola projekt číslo: 2022 program KA1 Nr. 2022-1-CZ01-KA122-VET-000074715  Jednalo se o již v pořadí čtvrtou odbornou stáž v zahraničí, konkrétně v Barceloně ve Španělsku.
Díky projektu vycestovalo 10 žáků z naší SOŠ NET OFFICE Orlová na dvoutýdenní zahraniční pracovní stáž. Účastníky byli žáci 3. ročníku, kteří touto formou absolvovali povinnou souvislou odbornou kteří touto formou absolvovali povinnou souvislou odbornou praxi, která je součástí školního vzdělávacího plánu.

Žáci o své praxi
Od 12. února do 25. února 2023 jsme v rámci programu Erasmus+ vyrazili do Barcelony ve Španělsku, využít možnost pracovat v zahraničí. Ubytováni jsme byli v rezidenci SIL.
V rámci vykonávání praxe jsme byli rozděleni do tří samostatných skupin, kdy každá skupina dostala zadanou svou úlohu a zároveň jsme pracovali na jednom společném projektu. Firma nám zadala projekt v oblasti Al, měli jsme za úkol převést prototyp Al na webové rozhraní, pro většinu z nás to byla první rozsáhlejší zkušenost jednak s Al, jednak se skupinovou prací mimo školní sektor.
Celkově jsme si spolupráci užili a máme z ní pozitivní pocity. Mimo pracovní dobu jsme ve volném čase objevovali krásy Barcelony, v menších skupinách jsme realizovali menší výlety a coby hlavní výlet jsme zvolili návštěvu Parku Güell.

 

  • Jeremy Schuchert: Jsem moc rád, že jsem byl vybrán a že jsem se mohl zúčastnit projektu Erasmus+. Dalo mi to nové zkušeností do života. Do projektu jsem šel, protože jsem si přál vyzkoušet, jak by vypadalo pracovat pro firmu v zahraničí. Naučil jsem jak pracovat se spolužáky na projektu.
  • Viktor Čierňava: Rád jsem se zúčastnil Erasmusu+ a podíval se do práce v zahraničí, město Barcelona je krásné a práce ve firmě WillinAgency byla zajímavou zkušeností. Jako začínající webový programátor jsem se díky této zkušenosti naučil ohledně propojení Pythonu s webovou aplikací, bez využití frameworku. Tento projekt hodnotím velmi pozitivně a určitě bych se bez otálení zapojil do dalšího stejného nebo podobného projektu.
  • Klára Budinská: Erasmus+ mi poskytl nové zkušenosti v mém oboru a ukázal mi krásy Katalánska, které jsem ještě nikdy neměla možnost vidět naživo. Naučila jsem se lépe pracovat v týmu a otestovala jsem si své schopnosti v jazyce HTML a CSS. Naučila jsem se také pracovat s programem Figma a dozvěděla se několik užitečných informací o Pythonu. Viděla jsem několik památek (Sagrada Família, Parc Güell, Casa Milà atd.) a ochutnala místní kuchyni, která byla naprosto úžasná. Proto děkuji, že jsem se mohla účastnit tohoto projektu vytvořit si tak vzpomínky na které nikdy nezapomenu.
  • Ján Bielek: Jsem moc rád, že jsem se zúčastnil projektu Erasmus. Dalo mi to hodně nových zkušeností, ať už jazykových nebo odborných či praktických.
  • Aleš Dunka: Erasmus, kterého jsme se účastnili byl skvělou zkušeností pro nás všechny, dal nám možnost pracovat v úplně jiném prostředí a s novými lidmi. Jsem vděčný za příjemné ubytování. Mimo práci jsme strávili mnoho času venku a nadechli se atmosféry Barcelony.
  • Šimon Vavřinec: Na Erasmus jsem se velice těšil a jsem opravdu rád, že jsem se jej mohl zúčastnit. Nabyl jsem opět nové zkušenosti, jak v oblasti práce, orientace při cestování, tak i v komunikaci v anglickém jazyce. Jsem rád, že jsem mohl nahlédnout pod pokličku problematiky AI. Dostali jsme prototyp AI, která se snaží najít a rozpoznat u člověka psychické problémy, jako např. deprese, úzkosti apod. Za úkol jsme měli tuto aplikaci převést na web. Já a moje skupina jsme pracovali na vykreslování grafů a celkově zpracovávání výsledků celé aplikace.  Osobně tuto zadanou práci hodnotím kladně, jediný problém, se kterým jsem se setkal, byla nedostatečná komunikace s firmou.