Ve dnech 25. až 31. května 2024 se čtveřice vyučujících z naší školy zúčastnila pracovní stáže v rámci programu Erasmus+, Projekty mobility osob – podporující mobilitu žáků a pracovníků v oblasti odborného vzdělávání a příprav v Barceloně.
Letošní hlavní náplní programu stáže, bylo odborné praktické školení pro pedagogy, kteří si měli osvojit nové dovednosti a následně je zkusit uplatnit ve výuce, tématem bylo strojové učení a využití umělé inteligence ve výuce. Součástí programu byly ukázky nástrojů a možné přímé aplikace ve výuce.
Pedagogové měli možnost navštívit jim velice blízké prostředí na místní soukromě škole Oak House School, která přichystala exkurzi po jejích škole a nechala naše pedagogy nahlédnout do jedné vyučovací hodiny se zaměřením na programování.
Volnočasové aktivity naši pedagogové využili pro návštěvu památek jako Sagrada Familia a mnoho dalších, které město Barcelona nabízí.
S ubytováním, stravou a doprovodným programem, který si pro nás zaměstnanci Harbor Space University připravili, byli účastnici nadmíru spokojení.
Zúčastnění učitelé se jednomyslně shodli na tom, že stáž organizovaná školou za podpory programu Erasmus+ pro ně představovala jednoznačný přínos.
Tomáš Pakosta, učitel