Naše škola úspěšně uskutečnila již v pořadí pátý projekt v rámci programu Erasmus+ zaměřený na podporu mobility žáků a pracovníků v oblasti odborného vzdělávání a přípravy pod číslem: 2023-1-CZ01-KA121-VET-000124631.
Vybraní žáci z 3. ročníku měli možnost pracovat od 10. 3. do 23. 3. 2024 na prestižní Harbour.Space University, kde se ponořili do světa programování, databází a vývoje webových stránek.


OSOBNÍ NÁZORY ŽÁKŮ
Jakub Kovalčík
Kromě zlepšení v programování a rozvoje logického myšlení jsem se také naučil pracovat efektivně v skupině spolužáků za přítomnosti našich mentorů.
Václav Jonáš
Celá stáž byla neuvěřitelně velká zkušenost, která nás jak profesně, tak i kulturně obohatila. Nejvíce mě zaujala kyberbezpečnost, strojové učení a uživatelské skripty.
Ondřej Souček
Byl jsem spokojený jak s organizací celé praxe, tak i univerzitou kam jsme dojížděli. Byla to velmi příjemná a přínosná zkušenost a jsem rád, že jsem ji využil.
Marek Slavík
Jsem vděčný za možnost zúčastnit se tohoto projektu. Závěrečný projekt byl velmi naučný. Vyzkoušeli jsme si prezentaci práce v angličtině.
Jakub Matyáš
Praxe se mi velice líbil, věnovali jsme se několika tématům od Pythonu až po strojové učení. Věřím, že jsem si odnesl mnoho cenných zkušeností a nezapomenutelných zážitků.
Patrik Rucki
Díky Erasmu jsem zažil asi nejlepší dva týdny v mém životě. Barcelona je překrásné město s velice milými lidmi kteří jsou ochotni vám pomoc.
Tomáš Kuczera
Byla to jedinečná zkušenost, kterou by si měl někdy vyzkoušet každý. V porovnání s naším školstvím je to úplně jiný a lepší svět.
Tomáš Čížek
Práce pod několika mentory místní univerzity byla velice zajímavá a dala mi mnoho nových pohledů na problematiku ohledně programování a vyvíjení různých technologií.
Timotej Chovanec
Měli jsme možnost poznat novou kulturu a pracovní prostředí.. Celkově to byla skvělá zkušenost, kterou bych rád doporučil každému, kdo má zájem o mezinárodní vzdělávání a nové znalosti.